Regulamin
Śpiący Rycerz

1 czerwiec 2020, Wycieczki jednodniowe – jak spędzić wolny czas w Zakopanem


Zakopane to miasto, które co roku jest miejscem licznie odwiedzanym przez turystów, niezależnie od pory roku. Jest to niewątpliwie piękne i pełne wyjątkowych atrakcji miejsce. Zanim wyruszycie na Gubałówkę, Morskie Oko lub w Tatry, warto zaplanować czas i skorzystać z wycieczek jednodniowych. To nic trudnego! Nasi Hości chętnie pomogą Wam w zorganizowaniu takiej wyprawy i przedstawią Wam dostępną ofertę.

Gdzie warto się wybrać?

Tradycyjny spływ Dunajcem
Proponowany przez nas spływ Dunajcem z Zakopanego to rewelacyjny sposób na to, aby należycie nacieszyć się pięknymi krajobrazami, a zarazem wiele zwiedzić. Flisacy umilą go Państwu fascynującymi opowieściami i legendami związanymi z rzeką oraz jej okolicami. Poza spływem na drewnianej tratwie, skąd nacieszycie Państwo oczy widokiem otaczających Pienin, oferta obejmuje również możliwość zwiedzania zamku w Niedzicy, zapory na Dunajcu czy Parku Miniatur Podhala, Orawy i Spisza.
Co zobaczysz?
Podczas wycieczki w Pieniny, poza główną atrakcją, którą jest spływ na drewnianych tratwach odwiedzisz również Niedzicę, w której do wyboru masz jedną z atrakcji:
Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim (Podczas rejsu statkiem spacerowym będziesz mógł podziwiać zaporę wodną, ruiny zamku Czorsztyńskiego, zamek Niedzica, skansen Czorsztyński oraz przepiękny górski krajobraz). Taki rejs to przygoda, która na długo zostanie w twojej pamięci.
Zamek w Niedzicy – gdzie więziono i torturowano Janosika.
Park Miniatur Podhala, Orawy i Spisza, park linowy.
Zaporę Czorsztyńską wraz z spektakularnym malowidłem wykonanym w technice 3D.

Rafting czyli spływ pontonami po Dunajcu
Na początku spływy Doliną Dunajca organizowane były wyłącznie na wyjątkowe okazje. Korzystać z nich mogli jedynie możnowładcy, bogacze oraz ważne persony, którzy spotykali się z królem na zamku w Czorsztynie i Niedzicy. Dziś również ty możesz być jak VIP i poczuć władczą rządzę przygody z adrenaliną w tle…

Co zobaczysz?
Podczas wycieczki w Pieniny, poza główną atrakcją, którą jest pełen emocji dwugodzinny spływ pontonami po Dunajcu, odwiedzisz również Niedzicę, w której do wyboru masz jedną z atrakcji:

Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim: Podczas rejsu statkiem spacerowym będziesz mógł podziwiać zaporę wodną, ruiny zamku Czorsztyńskiego, zamek Niedzica, skansen Czorsztyński oraz przepiękny górski krajobraz. Taki rejs to przygoda, która na długo zostanie w twojej pamięci!
Zamek w Niedzicy: To właśnie tu w zamkowych lochach można obejrzeć izbę tortur z dybami, w które wedle legendy miał być zakuty Janosik.
Zwiedzanie Zapory na Dunajcu Zapora główna Czorsztyn – Niedzica to największa w Polsce zapora ziemna o wysokości 56 m i długości 404 m.
Park Miniatur Podhala, Orawy i Spisza to miejsce absolutnie wyjątkowe. W jednym miejscu możesz podziwiać najpiękniejsze zabytki sakralne, zamki i wiele, wiele więcej.Podczas wycieczki zobaczysz również zabytkowy Kościółek w Dębnie z XV w. wpisany na listę UNESCO – to właśnie tutaj Janosik brał ślub.
Zwiedzanie Zakopanego
Czy wiesz, że…
Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Jego część miejska rozciąga się od 750 do 1000 m npm. Centralny punkt Zakopanego – skrzyżowanie ul. Krupówki i Kościuszki leży na wysokości 838 m npm. Chcesz wiedzieć więcej? Jedź z nami na wycieczkę wokół miasta!

Co zobaczysz?
Spośród setek atrakcji w Zakopanem wybraliśmy takie miejsca jak:
Toporowa Cyrhla – dawniej często popijali tu kawę Jarosław Iwaszkiewicz i Karol Szymanowski.
Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce – jest ona typowym przykładem przepięknego i bardzo charakterystycznego stylu zakopiańskiego.
Kompleks skoczni narciarskich – to właśnie tutaj podczas zawodów w 2002 roku zgromadziło się ponad 55 tys. osób (najwięcej w historii!), by podziwiać skoki Adama Małysza.
Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku – prawie wszystkie nagrobki spoczywających tu Wielkich Polaków są niepowtarzalnymi dziełami sztuki.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – to wyjątkowe miejsce kultu wybudowane zostało jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981r.
Bacówka w Witowie – miejsce wyróżnione smakiem, tak można powiedzieć… W bacówce kupisz oscypki oraz inne regionalne wyroby.
Żywy skansen w Chochołowie -– to istna podróż w czasie, by zobaczyć, jak kiedyś żyli i pracowali ludzie w tradycyjnym góralskim gospodarstwie.
Przejazd wzgórzem Gubałowskim do Zakopanego – piękno przyrody, urocze zabytki i niesamowite widoki – raj dla wszystkich!

 

3 styczeń 2017, ZIMA 2016/2017
 

3 marzec 2016, Kolejne wyróżnienie dla Śpiącego Rycerza


Kolejny raz serwis booking.com przyznał nam wyróżnienie dzięki Państwa głosom